Go to Top

YENİ BEN – NEFES

shutterstock_150533825 (Large)

YENİ BEN kişilere kendilerindeki en yüksek potansiyeli ortaya çıkarma, tatsız duygu ve düşüncelerden kurtulma, ilerleme, yaşamdan zevk alma, hayat amaçlarına ve hedeflerine ulaşma, bilincinizi açma ve ileri boyutlara taşımaya yardımcı olmak için büyük bir tutkuyla kurulmuş bir organizasyondur.

Kurucuları J.D. Thomas ve Özden Kaftan Thomas 5 farklı kıta olmak üzere birçok farklı şehirde çalışmalarını binlerce kişiyle paylaşmakta ve bu arzuyla eğitimler vermeye devam etmektedirler. Ayrıca bireysel (kişiye özel tasarlanmış) seanslarla bireyin kendi gücünü keşfetme, özgüven ve bastırılmış duygularından arınmasını hedefleyen seanslar vermektedirler. Kısacası YENİ BEN in önceliği “SİZ” siniz!

YENİ BEN en etkili ve ileri seviye tekniklerin uygulandığı kişinin en yüksek potansiyelini ortaya çıkarmaya yönelik dizayn edilmiş kişisel gelişim araçlarıdır.Kullanılan teknikler arasında Bağlantılı Nefes, Stratejik Koçluk, Ses Egzersizleri, Psikoloji, Karakter Analizi, Afirmasyonlar, Kaldıraç Teknikleri, Fiziksel, Duygusal ve Ruhsal Kendini İfade, Aktif Meditasyon Teknikleri ve çok daha fazlası yer almaktadır. Kişiye en üst seviyede enerji, mutluluk, huzur, bolluk, sağlıklı yaşam, sağlıklı ilişkiler, özgüven, tutku ve neşe duygularını kazandırmayı hedefler.

YENİ BEN insan olarak bütünüyle içimizde var olan gücün bilincine varmakla ilgilidir. Sahip olduğumuz bu enerjinin (potansiyelin) en etkili hali her zaman nefesimiz ile bize ulaşır. Nefes olmadan hayat da yoktur!Nefes kelimenin tam anlamıyla herşeyi mümkün kılan itici güçtür. Bu sayede yaşamımızı sürdürür, hareket eder, duygusal bağlantı kurar ve akışta kalırız. Nefes ayrıca zihin ve beden arasında kurulan bir köprüdür. Bu gücü kullanmak için ilk olarak nefesimizi bilinçli bir düzeyde kullanmayı öğrenmemiz gerekir. Nefes alma tarzımızı değiştirdiğimizde düşüncelerimiz ve duygularımızda değişir! Buda YENİ BEN NEFES tekniğinin bize sunduğu hediyesidir.

YENİ BEN NEFES tekniği insan mekanizmasındaki kutupları hızlandırmak için bağlantılı ve bilinçli Nefesi kullanan bir metoddur. Hayatı en yüksek kalite ve potansiyelinde  yaşayabilmemizi sağlar. Aynı herbirimizin yürümesini sağlayan  sağ ve sol bacağı olması gibi alıp verdiğimiz her nefes bedeni, zihni, duyguları ve ruhu temizlemek için birbirleriyle dengeli şekilde çalışırlar. Hayat stresli bir hal aldığında nefes alıp verme eylemi artık birbirleriyle dengede değildir. Birbirlerine karşı hareket etmeye başlarlar. Buda zihinsel karmaşaya, duygusal acıya, fiziksel yorgunluğa ve içsel bağlantının kaybolması sonucunda depresyon ve hastalıklara neden olur. Bu gibi tatsız zamanlarda bedenimizde açık ve akan bir nefes yerine, kısıtlı ve gergin bir nefes vardır. YENİ BEN NEFES modeli ile nefes alışkanlığımızı değiştirdiğimizde, hayatımızda yaşadığımız tüm dengesizliklerin sebebi olan zihin ve duygunun negatif taraflarını iyileştiririz.

YENİ BEN NEFES tekniğinin temeli bağlantılı ve bilinçli nefes almaktır. Bağlantılı nefes, nefes alış veriş arasında duraksama, bekleme olmaması demektir. Ne yazık ki pek çok insan nefes alışı ve verişi arasında duraksama yapar ya da nefesini tutar. Bu yanlış bir nefes modelidir. Doğal değildir ve bedende gerilim yaratır.Nefes alış ve veriş bağlantılı olduğunda yani nefes akışta olduğunda sistemimizde oluşan gerginlik yerini fiziksel, zihinsel ve duygusal rahatlamaya bırakır.

YENİ BEN NEFES tekniğinin diğer bir özelliği de bilinçli olmasıdır. Bu şu anlama gelmektedir. Bilerek ya da edinilen bilgiler doğrultusunda bilinçli  nefes almaktır. Edinilen bilgi ve seanslar doğrultusunda daha saglıklı fiziksel, zihinsel ve duygusal kavuşulur.

YENİ BEN NEFES tekniği kendi içinde bir bilimdir. Deneyimleyerek öğrenilir ve uygulanır.