Go to Top

EĞİTMENLERİMİZ

11207292_10154003359968644_551516039503941640_n

Levent ZEREN

İGA İzmir Gelişim Akademisi kurucusu Levent Zeren İzmir Atatürk Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Ege Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünde, yüksek lisans eğitimini de Ege Üniversitesi İşletme ana bilim dalında tamamlamıştır.
8 yıl boyunca Koç Holding enerji grubu şirketlerinde satış alanında yöneticilik yapan Levent Zeren, bu dönemde kişisel gelişim ve koçluk alanında Türkiye’ nin önde gelen kurumlarından eğitimler almıştır. Koç grubundaki deneyimlerinden sonra, profesyonel hayatına koçluk ve eğitmenlik ile devam etmeyi seçmiştir. Kazandığı tecrübeler ve aldığı eğitimlerle altyapısı ve kişiliğine uygun olarak İzmir Gelişim Akademisi’ni kurmuştur. Kurucusu olduğu İGA İzmir Gelişim Akademisi’nde koçluk ve eğitim hizmetleri vermektedir.
Amerika’daki International Coach Federation ICF tarafından yapılan koçluk ünvanlama sürecindeki sınavları ve diğer koşulları tamamlamış, ICF Globalde ve  Türkiye’de Associate Certified Coach (ACC) ünvanına sahip koçlardan birisidir.
Levent Zeren, European Mentoring And Coaching Council, International Coach Federation – ICF , Association For Coaching AC ve Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği Türkiye üyesidir. İzmir Gelişim Akademisi kurucusu Levent Zeren üst düzey yönetici koçluğu ile takım çalışması, liderlik, kurumsal imaj, kurum kültürü, zaman yönetimi, farkındalık ve yönetimsel iletişim eğitimleri vermektedir.


serdar kuru2Aydın Serdar KURU

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünü bitiren Aydın Serdar Kuru büyük bir Amerikan gıda firmasının satış ve tanıtım operasyonlarında çalıştıktan sonra Türk Kara Kuvvetleri bünyesinde subay rütbesiyle eğitmenlik ve NATO görevlerinde bulunmuştur. Bu görevinin arkasından uzunca bir süre dış siyaset ve algı yönetimi konularında eğitmenlik ve köşe yazarlığı yapmış ve bu konularda iki adet kitap yayınlamıştır. Son sekiz yıldır Ege Üniversitesi bünyesinde Avrupa Birliği ve Erasmus + programı uzmanı olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda ICF onaylı Profesyonel Koç olan Aydın Serdar Kuru İzmir Gelişim Akademisi bünyesinde başta İkna Taktikleri eğitimi olmak üzere pek çok alanda eğitmenlik ve koçluk hizmetleri vermektedir. Kendisi aynı zamanda 400 yıllık bir geçmişe sahip olan, savunma ve enerji kontrolü üzerinde ihtisaslaşmış Japon Geleneksel Savaş Stratejisi Daito Ryu Aikijujutsu sanatının Japonya dışındaki en üst düzey eğitmenlerinden biridir.


kenan-keskinoğlu1Kenan KESKİNOĞLU

1979 yılında DEÜ Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Yıldız Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nde yüksek lisansını yapmıştır.Gemi inşa ve Onarım sektöründe 21 yıl süreyle çeşitli  Tersanelerde; İşletme ve Planlama Mühendisliği, Fabrika ve Atölyeler Baş Mühendisliği, Kalite Güvence ve Tecrübe Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. Bu süreçte Toplam Kalite Yönetimi, ISO Standartları, 5S ve Toplam Verimli Bakım, Kestirimci Bakım Sistemleri, Kalibrasyon Sistemleri ve AQAP (Alied Quality Assuarance Publication) Standartları konularında  çok sayıda eğitim almış ve uygulamalarında görev almıştır. Ayrıca “Devlet Kalite Güvence Temsilcisi”  sertifikasyona sahip olup, bu konuda görev yapmıştır.EOQ(European Organization For Qualıty) ve IRCA onaylı  ISO 9000/2000 Baş Denetçi belgesine de sahip olan Keskinoğlu, 2002-2011 yılları arasında Türkiye Kalite Derneği İzmir Şubesi Genel Sekreteri olarak çalışma hayatını sürdürmüştür. Çeşitli üniversitelerde Toplam Kalite Yönetimi dersleri ve seminerleri  de veren Keskinoğlu, bir çok dergi/ gazetede kalite ve yönetim sistemleri üzerine makaleler yazmıştır. Kenan Keskinoğlu, halen yönetim, kalite, iş geliştirme, performans ve süreç iyileştirme takımları koçluğu, üretimde verimlilik, stratejik planlama, süreç yönetimi, yalın üretim,  iş geliştirme, yeni iş tasarımı, inovasyon, iletişim, liderlik, etkili takım yönetimi, zaman yönetimi, çatışma yönetimi konularında danışmanlık ve eğitmenlik hizmetleri vermektedir.

ebru açılanbahar

Ebru AÇILANBAHAR

Ebru Açılanbahar Lisans Eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamlamıştır. Ankara’da Interavias Havacılık şirketinde Proje Bölümünde uzun yıllar çalıştıktan sonra Amerika New York’ta 10 yıl kurumsal şirketlerde yöneticilik yapmıştır.

Yurt dışındaki kariyeri boyunca Yönetim, satış, pazarlama, müşteri ilişkileri, psikolojik danışmanlık görevlerinde bulunmuştur. Türkiye’ye döndükten sonra Tesco Kipa A.Ş’ de 4 yıl süreyle çeşitli departmanlarda görev almıştır. Ebru 21 yıllık iş tecrübesi ve aldığı eğitimler sonucunda kariyerine  Psikolojik danışman ve Profesyonel Koç olarak devam etmeye karar vermiştir.Aile ve Çocuk ilişkileri, Aile içi iletişim ve bireylerin farkındalıklarının arttırılması konularında koçluk hizmetleri ve eğitimler vermektedir.

ahmet gülçağ1Ahmet GÜLÇAĞ

1974 Karşıyaka doğumludur. Akdeniz Üniversitesi Makine ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.  Amerika’daki George Mason Üniversitesi Pazarlama İletişimi Sertifika Programına katıldı.  Türkiye’de 2. Kurulan halkla ilişkiler firması Hisdaş Halkla İlişkiler Grubunda 11 yıl çeşitli kademelerde görev yaptı. 11 Yıl boyunca başta TC. Cumhurbaşkanlığı- Başbakanlık,Yaşar Holding A.Ş., Enka Holding A.Ş.,  Petkim – Tüpraş- Ovacık Altın Madeni – Tansaş, Kipa  gibi Ulusal ve Uluslararası bir çok markanın iletişim çalışmalarını yürüttü.2004-2010 yıları arasında  İnci Holding A.Ş’’de Kurumsal İletişim yöneticisi olarak  çalıştı. İnci Akü A.Ş. – İncitaş A.Ş.- Hayes Lemmerz Jantaş A.Ş –HL İnci- ISM Makine- İnci Sigorta A.Ş. -Cimak A.Ş – Cidaş A.Ş vs   14 şirket ve Cevdet İnci Eğitim Vakfı’nın tüm iletişim süreçlerini planladı ve yönetti.

İnci Holding’in Strateji Geliştirme Grubunda  kurumsallaşma sürecinde fiilen görev yaptı. Holding bünyeside eğitim kulübünün kurulmasında rol aldı.2010 yılında Akdemir Holding’in Kurumsal İletişim , İnsan Kaynakları ve Eğitim Koordinatörlüğü,2011-2013  yılları arasında Türkiye Genelinde  bir çok firmaya İletişim ve Yönetim danışmanlığı yaptı. 2012-2015 yılları  arasında  da İzmir Büyükşehir Belediyesi ile hükümet arasında kurulan İZBAN’da işletme  yöneticisi olarak çalıştı.

Köşe yazarlığı ve radyo programcılığı yapan Ahmet Gülçağ  İzmir Gelişim Akademisi bünyesinde de kobi koçluğu, kurumsal koçluk , mentörlük , kurumsal eğitmenlik yapmaktadır.

AYŞE OFLAZ

Tanju Ayşe OFLAZ

İzmir Amerikan Kız Lisesi , İktisat Fakültesi mezunu ve Lojistik Yönetimi mezunudur.1985 yılında başladığı 25 yıllık bankacılık kariyerine Türk / yabancı ticari, ihtisas, bireysel ve yatırım bankalarında devam etmiş, şube ve bölgeler müdürü olarak devam ettiği bankacılık kariyerinden 2010 yılında ayrılarak özel firmalarda finansman müdürü ve finansal analist/audit olarak görev almıştır. Türk / yabancı firmalara finans, Ar-Ge İnovasyon ve dış ticaret ve finansmanı konularında danışmanlık, ve mentorluk yapmakta, KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri vermektedir. Aynı zamanda uluslararası bireysel ve kurumsal koçluk sertifikasına sahiptir.

Sertifika ve Diplomalar :
CIBS-Center for International Banking Studies – Citibank
Uluslararası Finans ve Enstrumanları
DC Gardner – istanbul
Dış Ticaret ve Finansmanı
PDR-İstanbul
WestLB Akademie Schloss Krickenbeck –Almanya
Dış Ticaret ve Finansmanı
NLP – Business – Ankara
ACSTH (Approved Coach Specific Training Program of International Coach Federation)
ABİGEM –EÜ- EBİLTEM – TTO – KOBİ’lere Mentorluk Sertifikası

HORIZON 2020 – Ege Üniv. Ebiltem.TTO – AB Proje Yazımı ve Teknikleri

MEB—Eğitimcinin Eğitmeni

 

 

JD THOMAS

J.D THOMAS

J.D.Thomas insan potansiyeline ve sevginin gücüne tutkuyla inanan birisidir. St Edwards Üniversitesi’nde 4 yıl boyunca genel psikoloji ve insan davranışları üzerine eğitim gördükten sonra 1999 yılında Meksika’ya taşındı ve burada gruplara, ailelere, çiftlere ve çocuklara fırsatlar sunan grup ve aile gelişim merkezi kurdu ve yöneticiliğini yaptı. Nefes ile yollarının 2003 yılında kesiştiğini söylüyor, “Derin, bağlantılı nefesler alıp vermeye başladım. Hayatımda birşeyler değiştirmek için kıvrandığım bir dönemdi. Tüm bedenimin uyuştuğunu hissettim, hayatımda ilk defa teslimiyet duygusunu yaşadım. Müthişti! Gözlerimi açtığımda değişen “BEN” dim. Dünya ise aynı dünyaydı. “Sonrasında başıma gelen bu şeyin nasıl olduğunu anlamak ve daha fazla bilgi edinmek üzere yıllarca süren Nefesin gücünü araştırma, Beden, Zihin ve Duygusal boyutta neler olduğunu öğrenme sürecim başladı. Eğitimler, araştırmalar, deneyimler beni inanılmaz yerlere getirdi. Öğretilerimi ve deneyimlerimi dünyanın her yerinde seminerler ve eğitimler vererek  paylaşmaya başladım”, diyor J.D. Aynı zamanda J.D.Thomas “Aşık Oldum” İlişki, Dinamikleri, ve Cinsellik kitabının yazarıdr. Bu konu ile ilgili beceri ve öğretileri üzerine de Seminerler vermeye devam etmektedirler. Eğitimlerde Koaktif Meditasyonlar, Cinsel Enerji Noktalari, Anne ve Bana Analizi, Aşk Ailedemi Öğrenilir?, Doğru Partner Kimdir?, Ruh Eşi Varmıdır?, Dişi, Eril Dengesi ve Dinamikleri ile ilgili Çalışmalar yapılmaktadır.

özden thomas

Özden THOMAS

Özden Kaftan Thomas İzmir doğumludur. İlkokul, Ortaokul ve Lise Eğitimini Özel Çakabey Kolejinde yapmıştır. Üniversite Eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme bölümünü tamamladıktan sonra Deeksha, Kişisel Gelişim, Aktif Meditasyon Teknikleri, Nefes, Yaşam Koçluğu, İlişki Dinamikleri üzerine Eğitimler alıp bilgi ve birikimlerini Seminer, Grup Çalışmaları, Workshoplar ve Bireysel Seanslar vererek paylaşmaktadır. Öncelikle kendi ruhunu  ve kendinle olan yolculuğunu keşfetmekle başlıyor herşey!”, diyor Özden. 2005 yılından bu yana insanlardaki yüksek potansiyeli keşfetmek ve fiziksel, zihinsel, duygusal arınma ve açılımlar yaratmak için Amerika, Meksika ve Avrupa’da pekçok farklı araç ve teknikler uygulayarak deneyim kazandı. Meksika ‘da aldığı Nefes Eğitimi ile kendi yaratıcılığını,sezgilerini ve aktif ifade tekniklerini harmanlayip YENİ BEN NEFES ve Kişisel Gelişim Tekniklerinin kurucusu oldu. YENİ BEN NEFES Tekniği Zihinsel, Fiziksel, Duygusal engelleyici bağımlılık, öfke, korku, yetersizlik, pismanlık, stres, içeren tatsız duyguları dönüştürmek ve insanlardaki en yüksek potansiyeli ortaya çıkarmak üzere tasarlanmış bir tekniktir. Özden Kaftan Thomas ve Amerikalı Eşi J.D.Thomas Türkiye başta olmak üzere Amerika, Afrika, Tayland ve Avrupa da seminer ve eğitimler vermektedirler. Ayrıca kendi tasarımları olan “By Özden Kaftan” ve “New Me” markasıyla ruhunu beslediğini söylediği kıyafet tasarımlarını Türkiye ve Italyada satmaktadır.

 

cenk

Cenk ÖZTEKİN

1980 yılının Mayıs İzmir doğumludur. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de yükseköğrenimini Bursa Uludağ Üniversitesi İİBF Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamladı. 1997 yılında başladığı tiyatro ve drama hayatına 2007’den sonra profesyonel olarak devam etti. Şuanda çeşitli kolejlerde ve okul öncesi eğitim veren kurumlarda Doğaçlama Tiyatro ve Yaratıcı Drama eğitimi vermektedir. Yaratıcı Drama eğitimini Çağdaş Drama Derneğinde alan Cenk Öztekin; Müzede Drama, Kukla ile Drama, Geleneksel Tiyatro, Çocuk Tiyatrosu, Karagöz ve Gölge Tiyatrosu, Tiyatro Sporu, Doğaçlama Tiyatro, Forum Tiyatro gibi alanlarda uluslararası ve ulusal kongre, seminer ve eğitimlere katıldı. Modern Dans, Arjantin Tango, Comedia dell’arte workshoplarına katılarak, aldığı eğitimleri renklendirdi. Cenk Öztekin, halen İzmir’de yaşamakta, İzmir Gelişim Akademisi ve Oyun Hamuru Tiyatrosu’nda oyunculuk ve eğitmenlik yapmaktadır.

ahmet sabuncuoğlu

Ahmet SABUNCUOĞLU

Konya, Selçuk Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. İngiltere, Doncaster College’da TEFL İngilizce Eğitmenliği programını tamamlamıştır. Sheffield, British Export Institute’de, Uluslararası Ticaret Diploma programını tamamlamıştır. Almanya Pforzheim Yüksekokulunda Danışmanlık eğitimini tamamlamış bu sırada Karlsruhe Üniversitesinde İngilizce Dil Eğitmeni olarak görev yapmıştır. Daimler-Chrysler bünyesinde çalışanlar için dil eğitimi projesinde İngilizce eğitimi vermiştir. 2005 yılında Türkiye’ye dönerek, İzmir Ekonomi Üniversitesinde 9 yıl İngilizce Okutmanı olarak görev yapmıştır. Özellikle Almanya, Avusturya lisans ve yüksek lisans eğitimi konusunda danışmanlık vermektedir.