Go to Top

TAKIM KOÇLUĞU

Ortak vizyon ve değerleri  paylaşan her takım farklı özellikler taşır, hiç bir takım birbirine benzemez. Takım yaşayan dinamik bir sistem olarak çalışmalarına devam eder. Her olay, her davranış, her durum takımların ahengini ve performansını etkiler. Her takımın kendine özgü bir kişiliği, takım ruhu ve vizyonu vardır. Takım, sözel ve sözel olmayan kuralları ve değerleri olan az sayıda kişinin oluşturduğu birlikteliklerdir.

Takıma, bireylerden ve onların karşılıklı ilişkilerinden oluşan, ayrı bir hayatı olan canlı bir varlık, bir sistem olarak takım koçluğu yapılmalıdır. Bu, takımın yüksek performansı için gereken bir koşuldur. Her takım bir sistemdir, her sistem de içinde bulunan kişilerden farklılıkların ortak bir vizyonda paylaşılması için bir araya gelmektedir.

Bizler Takım koçu olarak takım üyelerine tek tek koçluk yapmayız. Takımı bir bütün sistem olarak ele alırız ve çalışmalarımızı bütünsel olarak gerçekleştiririz. Böyle olunca değişim, gelişim ve uyum sistemsel olarak yaratılır. Takımın bütünsel sistemi ve çalışma şekilleri  geliştikçe içindeki takım üyeleri de hem bireysel hem de kurumsal anlamda gelişmektedir.

Samimiyet ve Güven takımların en önemli kavramlarıdır. Bir takımda güven oluşturmak için takımı bir bütünsel bir sistem olarak ele alarak çalışmalarımızda takım koçluğu yaparız. Güven ve samimiyetle birbirine bağlanan takım üyeleri yüksek performans ortaya çıkarmak için takım koçlarıyla beraber çalışarak farkındalık yaşar ve uyum içerisinde kurumsal hedeflerini gerçekleştirirler.

ICF’in PCC ünvanlı takım ve yönetici koçlarıyla kurumlara koçluk hizmetleri gerçekleştirmekteyiz.

Kurumsal Takım Koçluğu hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.