Go to Top

YAŞAM KOÇLUĞU

yasamkoclgu

Yaşam koçluğu gelecek ve sonuç odaklı bir yaklaşımdır.

Yaşam koçu, bireyleri hedeflerine ulaşmaları için harekete geçirir. Bu süreçte danışan , kendisini sorgulamayı ve geliştirmeyi öğrenir.

Danışan, koçluk sürecinde kendisi ve ilişkileri üzerinde farkındalık ve yeni beceriler kazanır.

Koçlar, psikolojik sorunları olmayan sağlıklı bireylerle çalışarak, onların mevcut konumlarını, olmak istedikleri konumlara taşımaları konusunda destek olur.

Koçlarımız, yargılama yapmadan doğru teknikler kullanarak danışanın farkındalık yaşayacağı ortamı hazırlar.. Koç, düşüncelere ayna tutarak gerçekten danışanın ne istediğini keşfetmesinde yardımcı olur Koç konuyla değil kişiyle çalışarak danışanı destekler. Böylece danışan, sadece o konuyu çözerken başka birçok konuya ilişkin potansiyelini de keşfeder.

  • Koçluk, psikolojik sorunu olmayan ve hayatında normal davranışlar sergileyen kişilerin amaçlarına ve hedeflerine daha hızlı ulaşmasını sağlamak amacıyla verilen profesyonel bir, kişisel çözüm hizmetidir.
  • Yaşam koçu, Klinik uzmanların alanına giren anormal davranışlarla, psikolojik hastalıklarla ve psikolojik problemlerle ilgilenmez. Normal davranış gösteren insanların hayatında nasıl daha başarılı olabileceğiyle ilgilenen bir yöntemler bütünüdür.. Tedavi edici değil geliştiricidir.
  • Yaşam koçluğu, en basit anlatımla hayallerinizi planlara, planlarınızı da gerçeğe dönüştürmektir. Hayallerinize, isteklerinize, gerçekçi hedeflerinize ulaşmak için bir tür yolculuk yaparsınız. Yaşam koçu bir rehberdir. Hedefe varış ancak koçla birlikte yürümeniz, kararlaştırılan haftalık uygulamaları yerine getirmenizle mümkün olur. Bu yolculukta yaşam koçunuz; yol arkadaşınız olur. İstediğiniz yere en sağlıklı, hızlı ve etkin şekilde ulaşmanızı sağlar.

Hedeflerine ulaşmak isteyen danışana yol arkadaşı olan kurumumuz yaşam koçları, kişilerin başarılı ve mutlu olması için çaba gösterir.